Интер загуби шокиращо

interИнтер за пореден път през този сезон шокира и втрещи феновете си на „Джузепе Меаца“, като записа трето поредно домакинско поражение в Серия А.

За разлика от загубите с 0:1 от Болоня и 1:2 от Ювентус в дербито на Италия обаче, срещата с Аталанта премина по далеч по-инфарктен начин за тифозите, защото „нерадзурите“ поведоха с 3:1 и допуснаха немислим обрат до 3:4 за по-малко от 20 минути.

Драмата на „Меаца“ беше пълна и головото шоу се състоя главно през второто полувреме, като грешки в защитата на Андреа Ранокиа отново се оказаха пагубни за целите на тима, воден от Андреа Срамачони.

Със сигурност за този двубой ще се запомни и с фрапиращия пропуск в последната секунда на срещата на Андреа Ранокия, който бе оставен непокрит на метър пред празната врата на гостите. Вместо да изравни обаче, бранителят стреля толкова сватбарски, че кълбото го прехвърли и мина зад него.

Последният съдийски сигнал пък разпали духовете между футболистите, които си спретнаха масово боричкане около пеналтерията на гостите.

В крайна сметка Интер може да се сърди само на себе си, че изпусна победата при аванс от 3:1 и допусна нечуван обрат, който донесе първа победа на Аталанта на „Меаца“ от 11 години.